777 269 797 info@sunnypower.cz

Nejčastější dotazy

Pokud zde nenaleznete odpovědi na Vaše otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Jaké komponenty obsahuje elektrárna?

Fotovoltaické panely na střeše nebo na fasádě. Střídač přeměňující stejnosměrné napětí z panelů na střídavých 230 V (1f) nebo 400 V (3f).

Kabely propojující panely s měničem a s vnitřním rozvodem elektřiny v domě. MPP tracker k optimalizaci výkonu panelů dle osvitu.

Do systému mohou být připojeny i baterie nebo zásobník teplé vody umožňující uložení přebytků energie pro využití například v čase, kdy nesvítí slunce apod. Fotovoltaiku lze zapojit do inteligentního řízení domácnosti.

Kolik času zabere instalace?

Kompletní montáž fotovoltaického systému dokončíme během týdne. Z toho instalace panelů zabere jeden až dva dny a zbytek elektromontážní práce v závislosti na složitosti konkrétního případu.

Funguje fotovoltaika i v zimě?

Dokonce lépe než v létě – tedy alespoň co se týče maximálních výkonů. Ty jsou díky chlazení panelů skutečně vyšší než v létě, samozřejmě slunce je na nebi kratší dobu, takže celková výroba je nižší, ale rozhodně je nezanedbatelná. FV panely totiž vyrábějí elektrickou energii i bez přímého slunečního záření.

Kolik můžu ušetřit?

V závislosti na Vaší spotřebě, velikosti systému a druhu akumulace je to standardně 60 - 80 % ročních nákladů na elektrickou energii.

Instalací Vaše služby končí?

Rozhodně ne! Zajišťujeme kompletní servis, periodické revizní zprávy a funkční zkoušky. Systém od nás je již v základu připojen k internetu a je námi sledován. Průběžně vyhodnocujeme jeho efektivitu a systém individuálně odlaďujeme pro potřeby zákazníka. O případných poruchách jsme ihned informováni.

Jak panely zatíží moji střechu?

Solární panely včetně konstrukce nezatíží Vaši střechu více jak 20 kg na m2. Samotný panel o rozměru 165 x 100 cm váží 18 kg. Krycí sklo má tvrdost čelního skla automobilu, nosnost 500 kg/m2 takže je jasné, že bez problémů odolá i kroupám.

Jaké jsou záruky na zařízení?

Na střídače poskytujeme 10 let, baterie až 15 let, fotovoltaické panely 25 let na výkon. Životnost zmiňovaných komponent je obvykle dvojnásobná jejich záruce.

Musím mít střechu na jih?

Vůbec ne, dokonce pokud máte dům s orientaci východ/západ je to výhodnější, neboť máte větší dostupnou plochu pro instalaci panelů. Dokonce lépe dokážete využít přímo vyrobenou

Jak dlouho mi vydrží baterie?

Do našich instalací využíváme baterie technologie LiOn nebo LiFePo4 s životností až 8000 cyklů. Při obvyklých 250 cyklech za rok má baterie životnost srovnatelnou s celou elektrárnou, tedy přes 30 let.

Kdy mi bude dotace vyplacena?

K výplatě celé částky dochází až po zkontrolování  všech podkladů poskytovatelem podpory, které jsou zpracovány neprodleně po instalaci a předání díla. Celý proces od podpisu smlouvy o dílo, instalaci až po výplatu dotace obvykle zabere 4 - 8 týdnů.